Borac izgubio bodove od Mačve

Fudbaleri Mačve pobedili su u Šapcu Borac iz Čačka sa 1:0, dok su u derbiju kola Spartak i Čukarički u Subotici igrali nerešeno bez golova, u utakmicama 14. kola Superlige Srbije.

Mačva je pred svojim navijačima uspela da prekine seriju od tri utakmice bez trijumfa, a junak pobede bio je Filip Arsenijević u 24. minutu.

Ekipa Dragana Aničića je tako došla do devetog mesta sa 16 bodova, dok je Borac ostao na začelju tabele, odnosno na 16. mestu sa sedam bodova.

U derbiju kola u Subotici sastali su se Spartak i Čukarički, ali je taj duel na kraju završen bez golova.

Spartak je tako ostao na petom mestu Superlige Srbije sa 26 bodova, dok je Čukarički sedmi sa 22.

Voždovac je na svom terenu savladao ekipu Rada sa 3:0, a trostruki strelac bio je Georgijević.

Javor je u Ivanjici bio bolji od Radnika, a jedini gol postigao je Milošević u 79. minutu.

Napredak je ostvario novi trijumf, ovoga puta protiv Zemuna. Gosti su vodili posle 45 minuta, da bi domaći u nastavku preokrenuli golovima Sekidike i Đerića.