Fudbaleri Arsenala izborili su prvu poziciju u Grupi A, a Napoli i Benfika su prošli u osminu finala iz Grupe B.

Arsenal je razbio Bazel 4:1 uz het-trik Lukasa Peresa na Sent Jakobs Parku, iskoristivši neočekivan remi Pari Sen Žermena sa Ludogorecom 2:2 u Parizu.

Bugarski tim je dva puta vodio na Parku prinčeva, prvo je izjednačio Edinson Kavani makazicama, a na kraju Anhel di Marija u 92. minutu. Bugari su ipak srećni napustili Francusku jer su ovim bodom izborili Ligu Evrope.

U Grupi B, Napoli je savladao Benfiku 2:1 u Lisabonu za prvo mesto u grupi, uz gol i asistenciju Driesa Martensa, ali je i lisabonski klub prošao dalje zahvaljujući debaklu Bešiktaša sa 6:0 od Dinama u Kijevu.

Gosti su meč završili sa devetoricom igrača, a već na poluvremenu je bilo 4:0 za Ukrajince, koji su ipak završili nastup u Evropi. Bešitakš je već imao LE u rukama.

U Grupi C Barselona je prvo mesto overila sa 5:0 protiv Borusije Menhengladbah, uz het-trik Arde Turana i deseti gol Lionela Mesija u grupnoj fazi. Mančester Siti je remizirao sa Seltikom 1:1 za kraj jesenjeg dela sezone u elitnom takmičenju. Škoti su ostali bez proleća u Evropi.

U derbiju grupe D Bajern je savladao Atletiko Madrid 1:0, pogotkom Roberta Levandovskog iz slobodnog udarca, u meču za prestiž, jer su „jorgandžije“ još ranije obezbedile prvo mesto. Golova nije bilo samo u okršaju Rostova i PSV-a, pa su Rusi izborili LE.

4. PSV 6 0 2 4 4:11 2

Danas su na programu mečevi u grupama E gde Totenhem mora da pobedi CSKA i nada se porazu Bajera od Monaka u Leverkuzenu, u F Real mora da savlada Borusiju za prvo mesto, dok je Nemcima dovoljan remi na Santjago Bernabeuu, u C Porto mora da nadigral Lester, dok u H Juventus i Sevilja vode borbu za prvo mesto protiv Dinama i Liona.