Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su 156. ‘večiti derbi’ kojim je spuštena zavesa na jesenji deo Superlige.

Rezultat: Partizan – Zvezda 1:1 (0:0) – Suma 62′ p – Boaće 83′

Posle nezanimljivog prvog poluvremena, u drugom smo videli nešto zanimljiviju igru, penal (posle dugo vremena na večizim derbijima) koji je Suma umalo promašio jer je lopta bila Borjanu na ruci, i sve više šansi kako je odmicalo vreme. Pritisak Zvezde je urodio plodom u 83. minutu za 1:1.

Starsportphoto

Superliga – 156. večiti derbi:

stadion: Partizan
sudije: Milorad Mažić, Milovan Ristić, Dalibor Đurđević

Partizan: Stojković – Vulićević, Ostojić, Miletić, Antonov – Everton, Jevtović, Pantić, Tavamba, Suma – Ožegović
Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Le Talek, Rodić – Donald, Kanga, Krstičić, Srnić – Pešić i Boaći

Crveno i crno-beli sastaće se po 246. put računajući Kup i prijateljske mečeve, a Zvezda je uspešnija sa 107 trijumfa. Partizan je slavio 78 puta, 60 susreta završeno je bez pobednika uz gol razliku 380-324 u korist Crvene zvezde.

Mačva – FK Voždovac 1:1 (1:1)

Crno-beli su na svom stadionu dočekatžli komšije sa druge strane Topčiderskog brda, koje u boljem raspoloženju i dosta rasterećeniji ulaze u 156. ligaški okršaj jer imaju devet bodova viška.

Takođe, Partizan je tek sedmi po učinku na svom terenu u kompletnoj Superligi – sa pet pobeda, četiri remija i jednim porazom, a trener Miroslav Đukić neće moći da računa na Marka Jankovića, kao ni nedovoljno oporavljenog Zorana Tošića.

S druge strane, trener gostiju Vladan Milojević, osim od ranije povređenog Nemanje Radonjića, nema problema sa povređenim igračima, pa je izveo ofanzivnu postavu sa dva napadača.